StoryEditor

Wydajne i trwałe lampy LED. Ile to kosztuje?

Niemal każdy użytkownik sprzętu miał tak, że po podłączeniu świateł instalacja nie była do końca sprawna. Chcąc oszczędzić sobie nerwów, warto wymienić oświetlenie w maszynach na lampy LED.
18.04.2019., 11:04h
Zazwyczaj jest także, że jak chcemy gdzieś wyjechać i nam się spieszy, to zawsze coś idzie nie tak. A to w jakiejś lampie przepaliła się żarówka lub nie było masy. Dlatego by mieć spokojna głowę warto zainwestować w oświetlenie typu LED. Takie modele są zdecydowanie trwalsze niż wersje tradycyjne. Na rynku jest spora oferta oświetlenia, więc każdy znajdzie interesujący go model.

I tak zespolona lampa tylna podobna kształtem do spotykanych w mniejszych maszynach, takich jak prasy czy opryskiwacze, na aukcjach internetowych kosztuje ok. 25 zł brutto. Lampa jest mocowana za pomocą dwóch śrub M6.

Za znacznie większy model zespolonej lampy tylnej firmy Ain-Tech zapłacimy 27 zł brutto. Lampa tylna przeznaczone dla przyczep rolniczych tego samego producenta kosztuje 127 zł brutto za sztukę. Całość jest zamknięta w hermetycznej obudowie, chroniącej wnętrze przed pyłem i wilgocią.
Za ok. 80 zł brutto można kupić ledowe lampy postojowe i kierunkowskazów do popularnych Ursusów, które montowane są na tylnych błotnikach.

Dla tych, którzy pracują sprzętem po zapadnięciu zmroku ważne jest wydajne oświetlenie robocze. Już od ok. 15 zł brutto można nabyć najtańsze lampy LED, choć ich moc nie jest powalająca. Lampę wyposażoną w 9 diod o mocy 3 W marki Ain-Tech można kupić za 21 zł brutto. Dla bardziej wymagających oferowany jest model o 12 diodach i mocy 36 W. Lampa zapewnia rozproszone światło co jest istotne w sprzęcie rolniczym. Uchwyt mocujący ma możliwość regulacji w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu można skierować strumień światła w wybrane miejsce. Obudowa ma certyfikat szczelności i odporności na pył i wilgoć.

Światło błyskowe ostrzegawcze, tzw. kogut, w wersji LED to wydatek 70–90 zł brutto. pt
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 15:35