StoryEditor

Rolniku PAMIĘTAJ - wnioski na dopłaty za 2024 tylko do 1 lipca!

Kampania składania wniosków do ARiMR o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2024 rok, powoli zbliża się do finiszu. Na złożenie wniosku zostało niewiele czasu, bo do 1 lipca! Każdy kolejny dzień zwłoki wiąże się z konsekwencjami finansowymi.
28.06.2024., 08:10h

Na dzień 27 czerwca br. złożono 1,1 mln wniosków w kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2024 rok. W zeszłym roku było ich blisko 1,24 mln. Nabór wniosków kończy się 1 lipca 2024 roku. 

Do kiedy zmiany we wnioskach o dopłaty bezpośrednie?

Każdy, kto składa wniosek i chce wprowadzić zmiany bez konsekwencji finansowych, musi zmieścić się w terminie do 16 lipca 2024 roku. Wnioski będzie można składać nawet i do 26 lipca, ale jest to już okres sankcyjny. Oznacza to, że każdy dzień roboczy opóźnienia, pomniejszy kwotę płatności o 1%.

Przypomnijmy, że 18 czerwca 2024 roku weszła w życie ustawa, która zmieniła Plan Stratetegiczny i zasady wsparcia w ramach dopłat bezpośrednich. Zatwierdzono m.in. dwie nowe płatności. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ! 

Gdzie złożyć wniosek?

Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe prowadzony jest wyłącznie za pomocą internetowej aplikacji eWniosekPlus dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów, mogą liczyć na techniczne wsparcie ze strony pracowników ARiMR. Wszelkie wątpliwości można konsultować również za pośrednictwem infolinii Agencji. Bezpłatną pomocą służą również eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego - zapewnia Agencja. 

image

200 tys. zł Premii dla młodego rolnika: dzisiaj ruszył nabór! [INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA WNIOSKU]

Bernat Patrycja

Fot: Sierszeńska

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 06:50