StoryEditor

Zakup quada na gospodarstwo rolne – czy można odliczyć VAT w całości?

Wielu rolników zastanawia się nad tym, czy jeśli zakupią quada na gospodarstwo rolne, to zakup taki związany będzie z prawem do pełnego odliczenia podatku VAT od zakupu tego pojazdu?
27.01.2024., 07:31h

Ostatnia interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.653.2023.3.OS, wydania dnia 21 grudnia 2023 r.,) może być podpowiedzią dla rolników w tej kwestii. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo uzasadnieniu interpretacji indywidualnej.

Odliczenie podatku VAT

Tematem interpretacji było prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od zakupu quada zakwalifikowanego jako ciągniki rolniczy oraz związanych z tym pojazdem wydatków eksploatacyjnych. Wnioskodawca interpretacji (w tym przypadku przedsiębiorca świadczący usługi odśnieżania parkingów) wskazał, że prowadzi działalność gospodarczą w branży montażu, serwisu klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa. Podatnik zakupił quad w celu poszerzenia zakresu swoich usług o odśnieżanie parkingów i placów firmowych.

Pozostało 80% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Agata Stachowiak
Autor Artykułu:Agata Stachowiak
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 18:51