Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

Precyzyjny zbiór zielonek pomysłem na oszczędności w produkcji mleka

Koszty produkcji mleka są dziś bardzo wysokie, a pewne rezerwy oszczędności tkwią w użytkach zielonych. Na ten temat podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu rozmawiał red. Marcin Jajor z Wojciechem Mantajem z firmy Pottinger.

 

Dorota Kolasińska6 grudnia 2022, 08:15

Według Wojciecha Mantaja rezerwy w szukaniu oszczędności wśród wysokich kosztów tkwią przede wszystkim w zbiorze pasz zielonych, a dokładniej w precyzji tego procesu. Ważne aby podczas koszenia nie naruszyć darni, ale jednocześnie nie zostawić na łące zbyt dużo cennej zielonki, która stanowi doskonałe źródło białka dla przeżuwaczy. 

W ofercie firmy Pottinger znajdziemy wiele modeli kosiarek, które w swojej precyzji pomagają w precyzyjnym zbiorze zielonej masy, tak aby przygotowana dla krów pasza była jak najlepszej jakości.

Zobacz wywiad z Wojciechem Mantajem i sprawdź najnowszą ofertę.Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)