StoryEditor

Kontrowersyjna ustawa zablokuje inwestycje na wsi? Teraz wszystko w rękach Senatu

Sejm uchwalił kontrowersyjną ustawę, która może ułatwić blokowanie uciążliwych dla środowiska inwestycji. Także tych na wsi. Rząd twierdzi, że nic takiego nie będzie miało miejsca a nowe prawo to efekt kompromisu wypracowanego w konsultacjach społecznych. Rolnicy jednak protestują.
02.03.2021., 10:03h

Posłowie opozycji od początku próbowali nie dopuścić do procedowania nad ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

- Zgłaszam sprzeciw wobec procedowania tego projektu, który został nam dostarczony dzień wcześniej – mówiła na Komisji Ochrony Środowiska posłanka Urszula Zielińska z Koalicji Obywatelskiej, która przypomniała, że jest to drastyczne złamanie regulaminu Sejmu, gdyż pierwsze czytanie może się odbyć nie wcześniej niż 7 dni od dnia doręczenia sejmowego druku. Jednak zdaniem rządu w sytuacjach wyjątkowych i za zgodą komisji może to się odbyć bez 7-dniowego terminu.

- To niezwykle pilny i potrzeby projekt, który reguluje naruszenia wskazane przez Komisję Europejską – przekonywała wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.

Prace nad ustawą mimo sprzeciwu opozycji rozpoczęły się, gdyż komisja przyjęła wniosek o niezwłoczne procedowanie projektu.


Wymóg Komisji Europejskiej

Podczas prac w Sejmie, rząd i posłowie Prawa i Sprawiedliwości zwracali uwagę, że projekt jest konieczny do uchwalenia ze wzg...

Pozostało 74% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 10:12