StoryEditor

Biznes w rękach kobiet

Aktywne kobiety na obszarach wiejskich doskonale spełniają się w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym, co było tematem kobiecej konferencji.
05.07.2016., 12:07h

"Społeczno gospodarcza aktywizacja kobiet na obszarach wiejskich" była tematem konferencji, która odbyła się w krakowie pierwszego dnia lipca.

O tym, że kobiety są przedsiębiorcze nikogo informować nie trzeba. Kobieca potrzeba w spełnianiu się w rodzinnych, społecznych i zawodowych rolach ukazuje umiejętność wielokierunkowego działania. Warto przy tym zwrócić uwagę na aspekty, jakimi kierują się kobiety w podejmowaniu działań zmierzających do założenia i prowadzenia własnej działalności. Wsród nich z pewnością możemy wyróżnić:

  • poczucie współodpowiedzialności za byt rodziny
  • poszukiwanie dodatkowych dochodów
  • potrzeba samorealizacji
  • dążenie do samodzielności i niezależności
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • wykorzystanie posiadanego już wykształcenia, wiedzy i umiejętności

Z drugiej strony, ile kobiecych biznesów tyle powodów, jakie doprowadziły do ich założenia. Niemniej jednak, zmiany ustrojowe, gospodarcze, a co za tym idzie konieczność poszukiwania kilku źródeł utrzymania w jednej rodzinie oznaczają, że wiele z nas, czasem do tej pory nieświadomie odkrywa w sobie ducha przedsiębiorczości. O tym natomiast pisać będziemy cyklicznie od sierpniowego numeru "top agrar Polska".

Prenumeratę możesz zamówić TUTAJ.

ec

 

Ewelina Cisłak
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak

redaktor „top agrar Polska”, specjalistka w zakresie tematyki domu i rodziny.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 14:44