StoryEditor

Ile kosztuje choinka w 2023 roku? Podajemy ceny od leśniczego i ze sklepu!

Zuzanna Ćwiklińska
07.12.2023., 12:13h

Choinka od leśniczego - ile kosztuje?

Kupując choinkę, dobrze jest zadbać o to, by pochodziła z dobrego źródła. Pewnym wyborem jest zakup drzewka na Boże Narodzenie w lokalnym nadleśnictwie. W tej sytuacji trzeba się jednak pogodzić z możliwością, że nie ubierzemy go z dużym wyprzedzeniem, bowiem część nadleśnictw otwiera sprzedaż choinek dopiero po połowie grudnia. 

Ceny za drzewko w nadleśnictwach różnią się w zależności od gatunku choinki oraz regionu Polski. Dla przykładu, w Nadleśnictwie Kliniska (woj. zachodniopomorskie) sprzedaż choinek ruszy 18 grudnia i trzeba będzie tam zapłacić od 80 do 100 zł za jodłę kaukaską, w zależności od jej wysokości. Z kolei w Nadleśnictwie Katowice (woj. śląskie) ceny za sosnę pospolitą, sosnę czarną i świerk pospolity zaczynają się już od 36 zł za niespełna metrowe drzewko. Za największe okazy (ok. 3 m) zapłacimy nawet około 450 zł. W Nadleśnictwie Opole sprzedaż ruszy tydzień przed świętami. Ceny choinek wahają się od 30 do 350 zł w zależności od gatunku i rozmiaru. 

Ceny choinek w sklepach

By cieszyć się żywym, pachnącym świątecznym drzewkiem, nie trzeba fatygować się do leśniczego. Sieci sklepów również mają szeroką ofertę, kusząc klientów różnymi gatunkami i wysokością choinek. Co więcej, niektóre z nich już sprzedają drzewka, co z pewnością ucieszy tych, którzy chcą je udekorować z dużym wyprzedzeniem. 

W dużych sklepach najczęściej kupimy jodły kaukaskie i świerki kłujące. Niestety, rzadko można tam dostać imponujące kilkumetrowe okazy. 

Ceny wynoszą około: 

  • za choinkę do 60 cm – 30-41,99 zł,
  • za choinkę do 80 cm – 60 zł, 
  • za choinkę do 100 cm – 46,99 zł, 
  • za choinkę powyżej 120 cm – 80 zł. 

Kiedy najlepiej kupić choinkę? Ile przed świętami należy ubierać choinkę? Więcej przeczytasz na halowies.pl

 

Zuzanna Ćwiklińska

Fot: envato.elements

Zuzanna ĆwiklińskaZuzanna Ćwiklińska
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. luty 2024 22:40