StoryEditor

Nabór wniosków: Moja Woda 2024. Na co można przeznaczyć pieniądze?

Trwa nabór wniosków w programie Moja Woda 2024, który ma zachęcić Polaków do wykorzystania deszczówki. Co dokładnie można sfinansować z takiej dotacji? Ile pieniędzy można dostać?
03.03.2024., 08:30h

Program Moja Woda - na czym polega? 

Program Moja Woda służy wspieraniu przedsięwzięć związanych z gromadzeniem i wykorzystywaniem wody opadowej czy roztopowej. Jego głównym celem jest ochrona zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych i zapewnienie odpowiedniej infrastruktury do dalszego rozsądnego wykorzystywania nagromadzonej deszczówki.

Zobacz także: Prawo budowlane: jakie zmiany w 2024 roku?

Kto może dostać dotację z programu Moja Woda? 

O dofinansowanie w programie Moja Woda mogą się starać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny. Warto jednak mieć na uwadze, że wsparcie w ramach tego programu udzielane jest tylko raz. Osoba, która już skorzystała z dotacji i chce na przykład rozbudować przydomowy system gromadzenia deszczówki o kolejny element, nie otrzyma pieniędzy z Mojej Wody.

Moja Woda 2024: na co można dostać pieniądze? 

W obecnym naborze wniosków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można otrzymać pieniądze na zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji takich jak: 

  • przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego; podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego; 
  • instalacje rozsączające, zbiornik retencyjny nadziemny, podziemny, otwarty lub zamknięty, szczelny lub infiltracyjny; 
  • elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody; 
  • instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych lub roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. 

Ile pieniędzy można dostać z programu Moja Woda? Gminne dotacje na gromadzenie deszczówki: co trzeba wiedzieć? Moja Woda 2024: do kiedy trwa nabór wniosków? 

 

Zuzanna Ćwiklińska halowies.pl

Fot: Canva

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 03:30