StoryEditor

Wielkanoc 2024 – kiedy wypada?

Wielkanoc, święto najważniejsze dla chrześcijan posiada ruchomą datę. Jest to czas rodzinny, wypełniony starymi obrzędami. Kiedy Wielkanoc wypada w 2024 roku?
11.02.2024., 09:00h

Święta wielkanocne to święta ruchome – co roku możemy spodziewać się ich w innym terminie. To również dni ustawowo wolne od pracy i nauki. Data Wielkanocy zależy od terminu pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

Kiedy wypada Wielkanoc w 2024 roku?

W tym roku najbliższa niedziela po pierwszej wiosennej pełni zwiastująca nadejście świąt wielkanocnych wypadnie 31 marca. Tego dnia w nocy przestawiamy także zegary z 2:00 na 3:00. 1 kwietnia natomiast będziemy obchodzić Poniedziałek Wielkanocny, czyli śmigus-dyngus. Lany poniedziałek zbiegnie się również z dniem kawałów, czyli z prima aprilis.

Zobacz także: Czym doprawić jajko? Przyprawy idealne do żółtka i białka

Ile potrwa przerwa świąteczna?

Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny to dni ustawowo wolne od pracy i nauki. Wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów potrwa od 28 marca do 2 kwietnia. Do pracy będzie jednak trzeba wrócić 2 kwietnia, pracownicy nie mogą liczyć na dodatkowy dzień wolnego. Jako że święta wielkanocne wypadają 31 marca i 1 kwietnia, osoby chętne na dłuższy wypoczynek muszą wziąć urlop w dniach 2 – 5 kwietnia i w ten sposób zyskać wolne od 30 marca do 7 kwietnia.

Wielkanoc – jakie są najważniejsze dni? Dowiesz się więcej TUTAJ!

 

Źródło: halowies.pl

Fot: Canva

Angelika Drygas
Autor Artykułu:Angelika Drygas
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 21:07