StoryEditor

Sikoreczki szyją, top agrar Polska wspiera materiałem

Wolontariuszki z KGW Sikoreczki usiadły do maszyn i obszywają potrzebujące ośrodki zdrowia w Przechlewie. Maseczki ochronne dziś potrzebne są wszystkim.
21.04.2020., 11:04h

Materiał od top agrar Polska niedawno trafił do koła gospodyń wiejskich Sikoreczki z Pawłówka pod Przechlewem w woj. pomorskim. Sikoreczki do maszyn usiadły za sprawą wiceprzewodniczącej, która z własnych pieniędzy kupiła potrzebny materiał i zaczęła szyć maseczki ochronne. Wszystko, co uszyła przekazała za darmo do ośrodka zdrowia w Przechlewie. W odpowiedzi na tą inicjatywę, sołtys Przechlewa rozpoczęła poszukiwania sponsorów wśród okolicznych przedsiębiorców. Dzięki jej działaniom uzbierała się niezła sumka, która w całości została przeznaczona na zakup materiału i gumek. Dzięki temu członkinie koła mogły rozpocząć bardziej zmasowaną produkcję. Do akcji zaczęły się przyłączać osoby niezrzeszone w KGW Sikoreczki. Teraz w Pawłówku i okolicach szyje 9 pań, a niezliczona rzesza jest zaangażowana w akcję.

– Jako koło otrzymałyśmy dotację od jednej z firm i zakupiłyśmy niezbędne akcesoria do szycia, a nasza gmina zasponsorowała 80 metrów materiału. Teraz wszystko co uszyjemy oddajemy naszym włodarzom, a oni przekazują dla strażaków, policjantów, placówek medycznych – relacjonuje przewodnicząca koła.

Materiał od top agrar Polska stanowił znaczącą pomoc, dzięki której mogły powstać kolejne setki maseczek ochronnych. Akcja trwa.
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 02:58