StoryEditor

Ulinianki szyją maski - top agrar dostarcza materiał

Pierwsza transza flizeliny medycznej na maseczki ochronne dotarła już do kół gospodyń wiejskich. KGW Ulinianki w Ulinie Wielkiej już zrobiło z materiału użytek.
20.04.2020., 11:04h
Przed świętami wielkanocnymi redakcję top agrar Polska opuściło 10 paczek medycznej flizeliny, które trafiły do dziesięciu kół gospodyń wiejskich z całego kraju. Z materiału tego można uszyć kilka tysięcy jednorazowych maseczek ochronnych lub kilkanaście tysięcy wkładów do maseczek bawełnianych.

Jak mówią członkinie KGW Ulinianki, pomysł na szycie maseczek powstał bardzo szybko, zaraz gdy ogłoszono, że brakuje w szpitalach podstawowych środków bezpieczeństwa. Paniom, które posiadają maszynę do szycia i umiejętności nie brakowało również chęci do działania. Na początku pandemii nie było jeszcze problemu z materiałem, więc Ulinianki same go kupiły i zaczęły produkcję. Jak wszędzie jedne kroją, drugie szyją, a jeszcze inne ogarniają logistykę. Wolontariuszki dostały również wsparcie materiałowe od Wójta Gminy Gołcza.

– Teraz staramy się go pozyskać z różnych źródeł bo chęci i siły do dalszego szycia maseczek nadal są, ale brakuje towaru – relacjonują – dlatego flizelina od top agrar Polska tak bardzo nam się przydała.

Ulinianki uszyły już kilka tysięcy maseczek, które zostały przekazane do lokalnych szpitali.
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 16:51