Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Rosyjscy żołnierze ukradli maszyny za 5 mln euro, ale John Deere zagrał im na nosie

Obrazek

Mówi się, że rosyjscy żołnierze splądrowali dealera maszyn rolniczych John Deere w Ukrainie. Jednak sprzęt jako łupy wojenne jest całkowicie bezużyteczny – został zdalnie zablokowany.

Dominika Mulak4 maja 2022, 12:26

Rosyjscy żołnierze biorą na celownik już nie tylko ukraińskie zboże, ale także maszyny rolnicze. Jak donosi CNN, opierając się na informacjach przekazanych przez ukraińskiego biznesmena pochodzącego z okupowanego Melitopola, rosyjskie wojsko okradło dealera maszyn rolniczych John Deere w ww. mieście i cały sprzęt wywiozło do Czeczenii - w tym ciągniki, kombajny zbożowe i siewnik. Według raportu CNN, dealerowi skradziono w sumie 27 maszyn o wartości prawie 5 milionów euro.Niezawodny GPS


Dzięki technologii GPS można było prześledzić całą drogę, jaką pokonały skradzione maszyny rolnicze. Po przejechaniu ponad 1000 kilometrów do Groznego, stolicy Czeczenii, złodzieje nie byli w stanie dalej korzystać ze sprzętu, a to wszystko za sprawą zabezpieczeń przed kradzieżą. Maszyn nie da się nawet włączyć, ponieważ zostały zdalnie zablokowane.

Na razie maszyny "zabrane" z Melitopola stoją bezużyteczne. Jednak jak podaje CNN, złodzieje próbują obejść zabezpieczenia producenta sprzętu. Póki co na próżno. Zboże kradzione na potęgę


Kradzieże zboża przez Rosjan mają również poważne konsekwencje dla Ukrainy. Według ukraińskiego wiceministra rolnictwa Tarasa Vysozkyj'a, z obwodów zaporoskiego, chersońskiego, donieckiego i ługańskiego wywieziono już kilkaset tysięcy ton zboża.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych krąży film, który ma pokazywać wywóz zboża z okupowanych regionów, ale nie można go niezależnie zweryfikować.Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)