Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Ukraińskie kury jak cyborgi

Obrazek

W obwodzie donieckim Rosjanie zniszczyli przedsiębiorstwo Feniks a w nim 800 tys. szt. drobiu. Ocalało zaledwie kilkadziesiąt kur, które nazwano „cyborgami”.

Tomasz Czubiński2 listopada 2022, 10:24

Feniks był jednym z najpotężniejszych przedsiębiorstw produkujących jaja w obwodzie donieckim. Właściciele nadali mu taką nazwę ponieważ byli zmuszeni przenieść produkcję do Światohirska po tym, jak wojska rosyjskie zniszczyły ich przedsiębiorstwo w obwodzie ługańskim w 2014 r.

O szkodach, które zadali okupanci przez metodycznie ostrzeliwanie zakładów produkcyjnych w maju 2022 r. napisała na swoim profilu na Facebook Tetiana Ihnatczenko, rzeczniczka Donieckiej Wojskowej Administracji Obwodowej.

W maju wyhodowanie jednej kury kosztowało 150 hrywien. Mieliśmy ich 800 tysięcy. Proste obliczenie pokazało, że tylko na drobiu straciliśmy 120 milionów hrywien. Nie mówiąc już o sprzęcie, pomieszczeniach – mówił Ihor, przedstawiciel firmy ze Swiatyhirska.

Teraz, gdy ukraińskie wojsko odpędziło rosyjską hordę od Swiatyhirska na przedsiębiorstwo zaczęli powracać pracownicy – zbierają martwe ptaki, remontują komunikacje. Dziwią się że kilkadziesiąt sztuk drobiu ocalało. Za taką wytrwałość nawet nazwano je „cyborgami”.

Marek Sztejer

 

 


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)