StoryEditor

Niemcy: konające prosięta znalezione w kontenerze z martwymi sztukami

W niedzielę w tuczarni świń w Milower Land (Brandenburgia) odkryto żywe prosięta wśród zwłok zwierząt w kontenerze na tusze.
04.05.2021., 16:05h
Pewna kobieta odkryła między martwymi prosiętami w kontenerze na tusze wciąż żywe zwierzęta. Natychmiast zawiadomiła o tym fakcie policję.

Jak podają niemieckie media, straż pożarna była w stanie uratować dwa jeszcze żyjące prosięta. Inne, ciężko ranne musiało zostać zabite przez myśliwego, który został wezwany na miejsce zdarzenia.  

Policja zarejestrowała dane osobowe osób odpowiedzialnych za firmę, a także kilku pracowników, którzy byli obecni i wszczęli postępowanie w sprawie naruszenia ustawy o ochronie zwierząt. Policja kryminalna prowadzi dochodzenie. Z kolei okręgowy urząd weterynaryjny bada naruszenia przepisów dotyczących hodowli i usuwania tusz zwierząt.

Dorsten Höhne, przewodniczący Komisji ds. Hodowli / Zdrowia Zwierząt w LBV Brandenburg, zareagował z konsternacją na wiadomość o tym incydencie.
– Taka rzecz nie może się wydarzyć w żadnych okolicznościach. Jeśli zwierzęta są umieszczane w pojemniku na tusze, należy upewnić się, że są one rzeczywiście martwe. Odpowiedzialny organ regulacyjny musi konsekwentnie interweniować i dopilnować, aby takie rzeczy się nie powtórzyły – wyjaśnił Höhne.

Źródło: www.topagrar.com, www.agrarheute.com
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 21:41