StoryEditor

Złodziej sprzedawał cudze ciągniki rolnicze. Załatwił nawet lawetę!

„Pomysłowy” 31-latek postanowił zająć się sprzedażą ciągników rolniczych, tyle, że należących do niczego nieświadomych rolników. Zuchwały złodziej załatwił nawet transport lawetą. Co mu grozi? 
28.07.2023., 14:07h

Złodziej ciągników z Ełku znał okolicę, w której gospodarują poszkodowani rolnicy. Wiedział, że na dwóch różnych posesjach stoją ciągniki aktualnie nieużywane przez właścicieli. Postanowił je sprzedać i zorganizował transport. W jednym przypadku mu się udało. W drugim zareagowali właściciele, gdy po ciągnik przyjechała laweta. 31-latek uciekł wtedy z tej posesji. Policjanci ustalili jego dane i zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Oszust wystawiał na sprzedaż cudze maszyny

Mężczyzna umieścił na portalu ogłoszeniowym wiadomość o chęci sprzedaży ciągnika. Nie należał on jednak do niego. Mężczyzna wiedział, że na posesji w okolicy gdzie kiedyś mieszkał stoi nieużywany ciągnik. I postanowił ten fakt wykorzystać w przestępczym celu. Znalazł kupca na ten pojazd i zamówił lawetę, żeby go przetransportować. Przeciął łańcuch w bramie na posesję oraz zabezpieczenia w budynku gospodarczym, żeby wywieźć ciągnik.

Policjanci ustalili także, że w maju mężczyzna zadziałał bardzo podobnie. Wykorzystał fakt nieobecności właściciela ciągnika, zrobił zdjęcia pojazdu i umieścił ogłoszenie. Zorganizował transport i sprzedał nie swój pojazd.

Michał Czubak, al
fot. poglądowe EnvatoElements, Canva

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 18:11