Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Chlomazon w programie odchwaszczania kukurydzy…

Obrazek

A jednak. Chlomazon to substancja, która do tej pory kojarzyła się jednoznacznie z odchwaszczaniem rzepaku ozimego. Tymczasem firma Sumi Agro wprowadza herbicyd do odchwaszczania kukurydzy, zawierający chlomazon.

dr Maria Walerowska25 marca 2022, 17:00

Firma Sumi Agro wprowadza na rynek nowy herbicyd Tonale, przeznaczony do przedwschodowego zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Działa układowo i może być stosowany doglebowo i nalistnie. Produkt zawiera trzy substancje czynne o różnych mechanizmach i zakresie działania, są to:

  •  chlomazon (40 g/l),
  •  mezotrion (75 g/l),
  •  terbutylazyna (375 g/l). 

Tonale to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany doglebowo i nalistnie w postaci mieszaniny formulacji CS i SC do rozcieńczania wodą (ZC).

W zabiegu przedwschodowym do chwastów wrażliwych należą: chwastnica jednostronna, fiołek polny, komosa biała, maruna nadmorska, rdest powojowy, rdest ptasi, samosiewy rzepaku, tobołki polne, włośnica zielona.

Zalecana dawka środka wynosi 1,5–2 l/ha i zaleca się go stosować bezpośrednio po siewie, do fazy kiedy pochewka liściowa przebija się nad powierzchnię gleby, tj. w fazie BBCH 00–09.


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy