StoryEditor

Nowy herbicyd do powschodowego odchwaszczania kukurydzy

Rotam Agrochemicals Europe we współpracy z firmą Procam Polska oferuje innowacyjne rozwiązanie w ochronie herbicydowej kukurydzy. Jest nim selektywny środek chwastobójczy o działaniu układowym Kaltor 750 SG.
26.03.2021., 10:03h
Środek Kaltor 750 SG zawiera dwie substancje czynne o uzupełniających się mechanizmach działania: dikambę (600 g/kg) i nikosulfuron (150 g/kg). Dikamba zaliczana jest do herbicydów z grupy regulatorów wzrostu. Pobierana jest przez liście i korzenie roślin, a nikosulfuron należy do inhibitorów działania syntetazy acetylomleczanowej (ALS). Wnika do rośliny przez liście i szybko się w niej przemieszcza.
Do chwastów wrażliwych na tę mieszaninę należy: chwastnica jednostronna, komosa biała, rdest plamisty, rdest powojowy, rumian polny, tasznik pospolity, tobołki polne. Wśród chwastów średnio wrażliwych wymienić należy: gwiazdnicę pospolitą, fiołek polny, ostrożeń polny, przytulię czepną.

Preparat należy stosować po wschodach kukurydzy, gdy rośliny znajdują się w fazie 2–8 liści i mają 10–40 cm wysokości (BBCH 12–18). Maksymalna zalecana jego dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,25 kg/ha. Zaleca się stosowanie środka tylko raz w sezonie, z dodatkiem odpowiedniego adiuwanta, co poprawia skuteczność zabiegu.
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 18:32