StoryEditor

Oferta odmian kukurydzy dla każdego

Rozpoczęły się Zielone Pola dedykowane kukurydzy organizowane przez firmę Osadkowski. Odwiedzający je rolnicy będą mogli zapoznać się z ofertą odmian kukurydzy na najbliższy sezon.
20.09.2023., 15:09h
Firma posiada w swojej ofercie blisko 20 odmian zarówno ziarnowych jak i kiszonkowych należących do różnych grup wczesności. Wśród nich znajdują się flinty jak i denty, zatem każdy może znaleźć odmianę dopasowaną nie tylko do długości sezonu wegetacyjnego, ale też do warunków panujących np. podczas siewu. Wybór odpowiedniego typu będzie minimalizował niekorzystny wpływ mniej korzystnych warunków pogodowych występujących np. podczas siewu kukurydzy.

– Poza stałą ofertą na polach badamy również około 20 odmian, by przetestować je w różnych warunkach glebowych. Te sprawdzające się najlepiej mają szansę na stałe wejść do naszej oferty – mówił Aleksander Wysocki, dyrektor Działu Nasion podczas spotkania prasowego w połowie września tego roku. W tym roku firma wprowadza 3 nowości: 2 odmiany kiszonkowe i 1 ziarnową. Nie bez przyczyny są to aż 2 odmiany przeznaczone do produkcji kiszonki, bowiem widać zainteresowanie i zapotrzebowanie na takie odmiany, z których można wyprodukować wysokoenergetyczną kiszonkę.
Więcej o ofercie odmian kukurydzy firmy w rozmowie z Aleksandrem Wysockim.
Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 03:29