StoryEditor

Webinarium – Jak skutecznie zwalczyć chwasty w kukurydzy? Zapraszamy!

Już w najbliższy czwartek o godz. 19:00 organizujemy specjalnie dla naszych Czytelników-Prenumeratorów webinarium, podczas którego będziemy wraz z ekspertem dyskutować o skutecznych metodach zwalczania chwastów w kukurydzy. Nie możesz ominąć takiej okazji - zapisz się na to internetowe spotkanie jeszcze dziś!
05.05.2020., 15:05h
7. maja o godz. 19.00 będziesz mógł na żywo posłuchać i zapytać niezależnego eksperta – dra Łukasza Sobiecha z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – jak skutecznie poradzić sobie z chwastami w kukurydzy. A co ważniejsze jak nie dopuścić do tego, by chwasty zabrały rosnącym roślinom cenną wodę. Na szczęście w ostatnich dniach w wielu regionach popadało, co sprzyja rozwojowi kukurydzy, ale jeszcze bardziej z wody cieszą się chwasty. Musisz wygrać ten wyścig na swoim polu!

Mimo tych ostatnich opadów, nadal grozi nam susza rolnicza i sucho na polach było w momencie siewu kukurydzy na ziarno niemal w całej Polsce. Wschody kukurydzy, zwłaszcza na słabszych glebach, są mocno opóźnione, za to chwasty wzeszły bardzo szybko i z każdym dniem rosną.

Z kolei na glebach ciężkich często nie udało się idealnie uprawić gleby i na jej powierzchni zostało sporo nierozbitych grudek ziemi lub też celowo zaniechano drugiego przejazdu agregatem, by nie przesuszyć nadmiernie gleby przed siewem. W takich warunkach chwasty najprawdopodobniej będą wschodzić na raty i trzeba będzie wykonać drugi zabieg odchwaszczający. Jak zatem zaplanować te dwa opryski, w jakiej fazie kukurydzy i jakich substancji czynnych użyć?

Problemów z odchwaszczaniem będzie jednak więcej, bo w warunkach suszy herbicydy nie mają optymalnych warunków działania i kluczowa będzie także ich dawka w każdym zabiegu.

Dr Łukasz Sobiech podpowie jaką strategię zwalczania chwastów przyjąć w każdej z powyższych sytuacji. Postara się też odpowiedzieć na Twoje pytania zadawane podczas webinarium na czacie.

Zachęcamy byś czwartkowy wieczór spędził razem z nami i zyskał dużą dawkę praktycznej wiedzy, która już za chwile będzie przydatna na Twoim polu.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na webinarium top agrar Polska z udziałem eksperta - dra Łukasza Sobiecha z UP w Poznaniu.

Po zapisaniu się wyślemy Tobie potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a w dniu webinarium otrzymasz od nas link do strony, na której będziesz mógł wziąć udział w naszym spotkaniu. Zapraszamy!

ZAPISY ZAKOŃCZONE.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 12:53