StoryEditor

Izydory 2022 - Pronar firmą najbardziej przyjazną rolnikom w kategorii: "Maszyny i urządzenia rolnicze"

W V edycji Plebiscytu Izydory rolnicy wybrali firmy najbardziej przyjazne w codziennej pracy w gospodarstwie. Uroczysta gala, podczas której wręczono statuetki Izydora 2022 odbyła się 27. października w Poznaniu. Wzięło w niej udział blisko 200 osób - przedstawicieli firm, które zostały przez rolników zgłoszone w tym plebiscycie. Firma Pronar została podczas tej uroczystości wyróżniona statuetką Izydora 2022 w kategorii "Maszyny i urządzenia rolnicze".
06.11.2022., 10:11h

Już po raz 5. Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawca m. in. magazynu top agrar Polska i portalu topagrar.pl zorganizowała specjalny plebiscyt, w którym rolnicy mogą głosować na te firmy z branży agro, które są im najbardziej przyjazne. W tym roku statuetka Izydora i tytuł firmy najbardziej przyjaznej rolnikom w kategorii "Maszyny i urządzenia rolnicze" trafiły do firmy Pronar, znanego w Polsce i Europie producenta przyczep rolniczych, maszyn zielonkowych, felg oraz maszyn komunalnych. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Łukasz Olejnik, regionalny kierownik sprzedaży firmy Pronar na Wielkopolskę.


Tuż po wręczeniu nagrody przez prezesów Polskiego Wydawnictwa Rolniczego: dra Adama Koziolka i Piotra Chrobota nie krył swojego zaskoczenia i dziękował rolnikom za to wyróżnienie.

 - Drodzy Państwo, szok, po prostu szok! Nie wiem co powiedzieć, nie byłem przygotowany na to wyróżnienie. Przyjechałem tutaj jako osoba wyznaczona do spotkania z Państwem. Ale dziękuję bardzo! Naprawdę nie spodziewałem się! Dziękuję bardzo za zaufanie, postaramy się nadal w tym tempie rozwijać, spełniać oczekiwania rolników. Dziękuję bardzo! - mówił Łukasz Olejniczak tuż po wręczeniu nagrody.


Redaktor naczelny portalu topagrar.pl Bartłomiej Czekała zapytał regionalnego kierownika sprzedaży firmy Pronar o to w jaki sposób maszynowy gigant współpracuje z rolnikami w całej Polsce.

- Firma Pronar to przede wszystkim 30 lat pracy nad tym, żeby zadowolić rolników, żeby produkty, które sprzedajemy, satysfakcjonowały ich i nie tylko ich, ale i nas, że mamy taki asortyment maszyn zielonkowych, przyczep rolniczych i nie tylko, także części zamiennych. W tej chwili jesteśmy drugim co do wielkości producentem felg rolniczych w Europie - mówił Łukasz Olejniczak.

Na pytanie o rozwój firmy w najbliższych latach i plany Pronaru, odpowiedział, że w planach są dalsze inwestycje.

- Będziemy cały czas inwestować. Prezes i zarząd mają niezmierny apetyt. Chcemy dogonić liderów, a nawet stać się największym producentem na skalę europejską. W tym momencie jesteśmy drugim producentem w Europie. Współpracujemy z liderami, są to przede wszystkim John Deere, Fendt, Claas, Valtra i Kubota. Jesteśmy największym producentem maszyn rolniczych w Polsce, przede wszystkim przyczep, a nasz udział rynkowy jest na poziomie 38-40%. Mam nadzieję, że utrzymamy te zwyżki pomimo problemów, które dosięgają nie tylko nas, ale i naszych konkurentów - dodał.

Zaznaczył, że w 2022 roku, mimo problemów z łańcuchami dostaw produkcja w Pronarze była przez cały czas zachowana, nie było przestojów pandemicznych, nawet w pandemii, gdzie niektóre firmy stopowały.

Obejrzyj cały wywiad!

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 21:21