StoryEditor

Kompaktowe ładowarki teleskopowe. Porównujemy 7 maszyn

Kompaktowe, nieprzekraczające 2 m wysokości oraz szerokości ładowarki teleskopowe to maszyny, które mimo niewielkich rozmiarów cechują się przyzwoitymi parametrami i możliwościami pracy. Porównaliśmy 7 ładowarek, m.in. JCB, Kramer, Manitou i Weidemann.
18.11.2022., 17:11h

Kompaktowe ładowarki nie tylko dla małych gospodarstw

Małe ładowarki teleskopowe cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich rolników. Pracę znajdują przede wszystkim w mniejszych i średnich gospodarstwach z hodowlą. Ze względu na kompaktowe wymiary doskonale spisują się w wąskich budynkach, gdzie mocno ograniczone jest manewrowanie. Mogą wjechać do starszych niższych budynków.

Niewielkie ładowarki mają uniwersalne zastosowania, ponieważ można je dobrze wyposażyć w dodatkowy osprzęt np. ścielarkę do słomy. Zwykle nie odbiegają one wyposażeniem od większych modeli. Podobnie jak tamte, mają szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie napędu, hydrauliki, czy wspomagania operatora. Kompaktowe ładowarki nie potrzebują silników o dużej mocy, a co za tym idzie – zużywają mniej paliwa. Ich mocną stroną jest bardzo dobra zwrotność. Przewożenie czy układanie materiałów jest szybkie i proste. Często wykorzystywane są w gospodarstwie przy karmieniu zwierząt, a ich niewielka wysokość umożliwia pracę w niskich budynkach, np. magazynie czy stajni.


W pełni elektryczna ładowarka teleskopowa JCB 525-60E

W pełni elektryczna ładowarka teleskopowa JCB 525-60E ma 96 V akumulator o...

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 15:43