StoryEditor

Miniładowarka zbudowana z fiata 126p: wynalazki rolników [ZDJĘCIA]

Nasz Czytelnik samodzielnie zbudował miniładowarkę z Fiata 126p, popularnie nazywanego maluchem. Zwinna, mała maszyna przegubowa to jeden z nadesłanych przez Was wynalazków. Jakie sprytne rozwiązania rolnicy wprowadzają w swoich gospodarstwach?
25.11.2022., 11:11h

Miniładowarka zbudowana z Fiata 126p

Zwinna, mała ładowarka to nieoceniony pomocnik, zwłaszcza w gospodarstwach hodowlanych. Nasz Czytelnik zbudował samodzielnie maszynę przegubową o szerokości 1,2 m i udźwigu 400 kg.


miniładowarka zbudowana z fiata 126p


Rama ładowarki i wysięgnika została wykonana z szyn i ceowników, które można kupić używane znacznie taniej na złomowisku. Silnik i skrzynia biegów pochodzi z małego Fiata 126p, a pompa hydrauliczna z ładowacza Cyklop.


miniładowarka zbudowana z fiata 126p


Ładowarka ma napędzaną tylko przednią oś. Napęd ze skrzyni biegów przekazywany jest przez przekładnie łańcuchowe do przekładni od starej przyczepy samozbierającej. Dalej za pośrednictwem wału teleskopowego trafia do mostu.


miniładowarka zbudowana z fiata 126p


Ładowarka ma tylko jedną pompę hydrauliczną, dlatego konieczne było zastosowanie dzielnika strumienia oleju. Pochodzi on z kombajnu Bizon i rozdziela olej na układ wspomagania i do obsługi wysięgnika. Do obsługi wysięgnika rolnik wykorzystał rozdzielacz trzysekcyjny. Rolnik zamontował także gniazdo hydrauliczne z tyłu, co pozwala wywracać przyczepy. Zbiornik oleju hydraulicznego mieści 20 l.


miniładowarka zbudowana z fiata 126p

Podstawowym zadaniem ładowarki jest usuwanie obornika oraz transport bel siana i słomy w...

Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 20:52