StoryEditor

SIMA: Duży zestaw kosiarek Pöttinger

W Paryżu trwają targi rolnicze SIMA. Na stoisku firmy Pöttinger jedną z nowości jest zestaw koszący Novacat A10.
27.02.2019., 16:02h
W kosiarkach Novacat A10 marki Pöttinger zastosowano system Cross Flow. To system odkładania pokosu bez wykorzystania spulchniacza oraz przenośników taśmowych. W sprzęcie zastosowano ślimak, który transportuje zieloną masę na środek zestawu i formuje ją w pokos. Lżejsza konstrukcja maszyny z systemem Cross Flow w porównaniu z modelami wyposażonymi w spulchniacz i przenośnik taśmowy pozwala na prace z mniejszymi ciągnikami i na oszczędność paliwa. Chroniona jest także darń użytku zielonego, gdyż mniejsza masa przekłada się na zmniejszony nacisk maszyny na podłoże.

Napęd Cross Flow przekazywany jest od ostatniego dysku listwy tnącej przez kątową przekładnię zębatą, trzy paski klinowe i podwójny przegub.
IMPRESS
W Paryżu zaprezentowano również nową kombinację prasoowijarki Impress. Nowa maszyna ma automatycznie regulowany układ owijania beli folią, co pozwala na zwiększenie prędkości roboczej. Szybkie dostosowanie parametrów owijarki ma szczególne znaczenie przy współpracy ze zmiennokomorową prasą. Impress może owijać bele o średnicy od 110 do 150 cm.

Nowa prasoowijarka marki Pöttinger może powstać na bazie stałokomorowej pracy Impress 125 FC Pro lub w połączeniu ze zmiennokomorową Impress 155 VC Pro. Sterowanie maszyna ułatwia terminal Power Control lub dowolna jednostka obsługująca ISOBUS. Prasoowijarkę można wyposażyć w podwójne ramie owijające, które może pracować z prędkością do 36 obrotów/minutę.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 03:13