StoryEditor

Unia podczas najważniejszych targów branży rolnej – Agritechnica

Agritechnica, czyli jedna z największych imprez branżowych, skupia w jednym miejscu ponad 2600 wystawców z całego świata. Nie mogło zabraknąć polskich akcentów, a jednym z nich jest właśnie Unia. Jak wyglądało stoisko polskiego producenta maszyn?
Bartłomiej Dróżdż
29.11.2023., 13:48h

Na halach targowych można było zobaczyć pełen przekrój- od ogromnych, pełnych sprzętu, świateł i ludzi po te mniejsze kilkumetrowe punkty. Pod tym względem Unia dobrze wypadała na tle światowych konkurentów.

Zestaw uprawowo siewny Fenix Drive 1000

Seria zestawów uprawowo-siewnych Fenix została rozszerzona o najnowszą wersję Fenix Drive 1000. Jest to wersja ciągana przeznaczona do ciągników o mocy od 100 KM. Zestaw wyposażony jest w zbiornik na nasiona o pojemności 1000 dm3, a jego szerokość robocza wynosi 3,0 m.

image

Unia, Agritechnica

FOTO: profitechnika.pl

Został on wyposażony w pneumatyczny system wysiewu, gdzie za dozowanie materiału siewnego odpowiada aparat objętościowy FX. Część uprawową zestawu składa się z brony talerzowej równoległej do talerzy które mają średnicę 460mm. Za zagęszczenie gleby przed siewem oraz transport maszyny odpowiada wał oponowy o średnicy 670mm.

Rozsiewacz RCW 120 Plus H

Model RCW 120 Plus H jest największym przedstawicielem serii rozsiewaczy nawozu marki Unia. Konstrukcja spoczywająca na jednej osi jest w stanie rozsiać nawozy oraz wapno. Rozsiewacz może być wyposażony w system Helix służący do dystrybucji nawozów pylastych.

RCW 120 plus H komunikuje się z ciągnikiem poprzez ISOBUS. Rozsiewacz wyposażono w system ważący, rozwiązanie powinno ułatwić operatorowi dobranie dawki nawozowej jak i kontrolę ilości nawozu podczas samej pracy.

Objętość skrzyni wynosi 12 m3. Jak twierdzi producent system dozujący pozwala na osiągnięcie dawek nawet od 30 kg/ha – dla nawozów granulowanych oraz od 200 kg/ha – dla wapna.

Rozrzutnik Unia Tytan 24

Obecny na stoisku Unii – Tytan 24, to unowocześniona zarówno wizualnie, jak i technologicznie wersja rozrzutnika znajdująca się już w portfolio producenta z Grudziądza. Dynamiczny system ważenia oparty na sześciu komórkach wagowych sprawia, że rozrzutnik precyzyjnie utrzymuje zadaną dawkę. Rozrzutnik ma możliwość zmiennego dawkowania nawozu w oparciu o mapy aplikacyjne. Takie rozwiązanie ogranicza ilość wysianego nawozu, chroniąc środowisko i kieszeń rolnika.

Szerokość adaptera, którego elementy robocze wykonano z hardoxu, wynosi 2 m. Objętość skrzyni rozrzutnika sięga 22 m3 , a szerokość robocza 24 m.

opr. bd

fot: profitechnika

Bartłomiej DróżdżBartłomiej Dróżdż
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 20:31