StoryEditor

Używane ładowarki burtowe, czyli skid steer: tanie, zwrotne, trwałe

Usuwanie obornika, przewożenie bel, załadunek paszowozu – to zadania, z jakimi w coraz większej liczbie polskich gospodarstw mierzą się używane ładowarki burtowe. Rozmawiałem o nich z ich sprzedawcą Kamilem Fabiszewskim.
20.10.2023., 15:10h

Używane ładowarki z Danii

Ładowarki burtowe, zwane też skid-steerami, słyną z kompaktowej budowy. Szerokość większości modeli nie przekracza 110 czy 150 cm, a wysokość 200 cm. Sztywny układ jezdny ma cztery koła. Hydromotory napędzają oddzielnie lewą i prawą stronę, więc gdy chcemy skręcić w lewo, lewe koła obracają się do tyłu, a prawe do przodu. W wąskiej kabinie, do której wchodzimy od przodu, próżno szukać kierownicy, bo ładowarką w zależności od producenta kieruje się za pomocą dźwigni po obu stronach fotela i/lub pedałów.

– Oferuję maszyny z Danii, które ze względu na klimat nie cieszą oka, ale tam rolnicy mają dobrą obsługę serwisową. Te ładowarki mają z reguły do 5 tys. godzin i są serwisowane w autoryzowanych serwisach nawet po trzydzieści lat. Mało kto w Polsce da temu wiarę. To stare, ale zadbane maszyny. Maszyny z Danii można polecać bez względu na aspekt wizualny – mówi Kamil Fabiszewski z miejscowości Grodzień k. Torunia.

Kamil Fabiszewski sprowadza ładowarki z duńskich gospodarstw.
Kamil Fabiszewski sprowadza ładowarki z duńskich gospodarstw.

Intuicyjna obsługa ładowarki

– Obsługa, choć intuicyjna, dla kogoś, kto jeszcze nigdy taką ładowarką nie jeździł,...

Pozostało 84% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 00:43