StoryEditor

Żniwa i siew z top agrar i profi: Pokaz pras zwijających McHale

Podczas drugiej edycji „Żniwa i siew z top agrar i profi” 4 lipca br. w Nagradowicach uczestnicy pokazów mogli zobaczyć podczas pracy w polu wiele maszyn rolniczych. Tym, którzy nie mogli dotrzeć na nasze spotkanie prezentujemy maszyny firmy McHale – prasy zwijające F5500 i V6750.
11.07.2023., 18:07h

Prasa zwijająca stałokomorowa F5500

McHale F5500 to 15 nożowa prasa stałokomorowa, która w standardzie wyposażona jest w automatyczne smarowanie. Podstawowym wyposażeniem F5500 jest m.in. 2,1 m podbieracz, wytrzymałe walce z systemem uszczelnień, automatyczne smarowanie łożysk i łańcuchów czy system nakładania siatki Vario umożliwiający ciągłą kontrolę naciągu siatki.

W komorze prasującej znajduje się 18 wytrzymałych walcy rolujących. Walce te wyposażone są w grube 50 mm kute czopy, przez co cała komora odporna jest na duże obciążenia. Prasa może produkować bele o średnicy 1,25 m.

 F5500 posiada terminal sterujący Wizard plus z dużym wyświetlaczem, który pozwala operatorowi na sterowanie funkcjami maszyny (opuszczanie i podnoszenie podłogi, pozycja i wybór ilości noży). Gęstość beli można regulować także na maszynie. W standardzie wyposażona jest w ogumienie 500/50-R17. Opcjonalnie prasę wyposażymy w 25 nożową listwę oraz selektywne sterowanie nożami z kabiny operatora.

 

Prasa zwijająca zmiennokomorowa V6750

McHale V6750 jest prasą zmiennokomorową, która może produkować bele w zakresie 0,6-1,68 m. Wyposażona jest w 15-nożowy zespół tnący oraz wytrzymały rotor. Standardowo prasy serii V6 posiadają krzywkowy podbieracz o szerokości roboczej 2.1 m. Prasa dostępna jest z trzema lub jednym pasem końcowym.  Podwójny system napędowy wspomaga obrót taśmy i formowanie beli, co pozwala maszynie pracować w trudnych warunkach.

Za cięcie materiału odpowiada 15 noży. Prasa wyposażona jest w wał dociskowy pokosu, automatyczne opuszczanie podłogi czy hydrauliczne zabezpieczenie noży. Gęstość siatki i beli można regulować z kabiny za pomocą konsoli sterującej Expert Plus. Prasa wyposażona jest w centralne bloki smarowe. Automatyczne smarowanie jest dostępne jako opcja. W wersji podstawowej dostępna jest z oponami 500/50-R22,5.

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 14:19