StoryEditor

Udane "Żniwa i siew z top agrar i profi" w Nagradowicach

Już po raz drugi w Nagradowicach k. Poznania na polach należących do Poznańskiej Hodowli Roślin wspólnie z Redakcją profi zorganizowaliśmy pokazy "Żniwa i siew". Dopisała pogoda, dopisała frekwencja uczestników i firm z branży agro, które miały okazję by zaprezentować maszyny do zbioru i siewu roślin oraz uprawy pożniwnej i przedsiewnej.
04.07.2023., 15:07h

Punktualnie o godz. 9:30 przedstawiciele organizatorów spotkania: Danuta Hądzlik - prezes PHR Tulce, Karol Bujoczek - redaktor naczelny top agrar Polska oraz dr Artur Jakubek - redaktor naczelny profi otworzyli na scenie głównej II edycję pokazów polowych "Żniwa i siew z top agrar i profi". - Jest nam niezmiernie miło powitać Państwa na II edycji imprezy "Żniwa i siew, które organizujemy na polach PHR Tulce w Nagradowicach. Mamy dla Was bardzo ciekawy i bogaty program na dziś. Chcę podziękować Pani Prezes Danucie Hądzlik za możliwość organizacji tej imprezy właśnie tutaj-  mówił Karol Bujoczek.

- Znajdujemy się w Nagradowicach, gdzie zazwyczaj prezentujemy bogatą ofertę naszych odmian, a dziś będziecie mieli Państwo okazję dodatkowo zobaczyć także najnowsze osiągnięcia techniki i agrotechniki rolniczej. Na naszych poletkach będziecie mogli Państwo zobaczyć w jaki sposób wdrażamy postęp biologiczny - mówiła Danuta Hądzlik.

- Ja też chciałem podziękować Pani Prezes, że w tym roku możemy tu gościć ponownie. Widocznie nie narozrabialiśmy rok temu za mocno tu sprzętem. A w tym roku także spora dawka emocji, bo zobaczymy na polach demonstracyjnych ponad 30 ciągników i maszyn rolniczych do zbioru, uprawy i siewu. Zapraszamy Państwa serdecznie do ich obejrzenia! - zachęcał dr Artur Jakubek.

Zanim jednak uczestnicy spotkania udali się na pola pokazowe to na scenie redaktor naczelny top agrar Polska Karol Bujoczek i redaktor Grzegorz Ignaczewski rozmawiali na temat ekoschematów i ich zawiłości na etapie wnioskowania oraz etapie realizacji, czyli właśnie teraz, gdy rośliny będą sprzątane z pól i trzeba będzie wypełnić zobowiązania zadeklarowane we wnioskach o dopłaty bezpośrednie za 2023 rok.Następnie przedstawiciele wszystkich firm, które pokazywały w Nagradowicach swój sprzęt, produkty i usługi dokonali na scenie głównej krótkich prezentacji z zachętą do odwiedzenia ich stoisk i obejrzenia maszyn na polach pokazowych.


Później przyszedł czas na pokazy. Najpierw uczestnicy spotkania w Nagradowicach obejrzeli poletka demonstracyjne zbóż i roślin strączkowych przygotowanych przez PHR Tulce, a następnie udali się na pola pokazowe, gdzie można było zobaczyć m. in.:

  • omłot jęczmienia ozimego kombajnem John Deere T660 z hederem o szerokości 7,6 m,
  • prasowanie słomy w wykonaniu prasy Massey Ferguson oraz dwóch modeli marki McHale,
  • zbiór bel słomy ładowarką teleskopową Merlo TF35.7 i transport bel oraz zboża przyczepą burtową Zasław,
  • nawożenie kompostem przez rozrzutnik Euromilk Buffalo
  • uprawę ścierniska broną mulczową Agro-Masz, agregatem orkowo-podorywkowym Agro-Tom, broną talerzową Rolmako, pługiem dłutowym Rolmako, a także agregatem podorywkowo-uprawowymi broną talerzową Agro-Tom.
  • siew zestawem uprawowo-siewnym Agro-Tom, agregatem do uprawy pasowej Agro-Masz oraz siewnikiem do uprawy bezorkowej Smela.
  • ochronę roślin opryskiwaczem samojezdnym Hardi.


Więcej szczegółowych relacji z tej imprezy już wkrótce!
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 21:51