StoryEditor

Darmowy kalkulator dawki nasion online - Väderstad

W kalkulatorze dawki nasion od Väderstad można znaleźć między innymi właściwą dawkę wysiewu dla konkretnej rośliny, a także istnieje możliwość wprowadzenia wartości przewidywanych strat.
18.05.2024., 09:00h

Nowy kalkulator dawki wysiewu jest dostępny na stronie vaderstad.com, ale może być również używany podczas pracy na urządzeniach mobilnych, np. telefon lub tablet. W kalkulatorze można ustawić rzeczywistą dawkę wysiewu w kg/ha (ilość wysiewu) lub docelową dawkę wysiewu plonujących roślin na polu, mierzoną w roślinach/m2 (populacja nasion).

image
Jan Józefowicz
FOTO:

Kalkulator dawki wysiewu - jak to działa?

W kalkulatorze dostępnych jest dziewięć powszechnie stosowanych roślin uprawnych, dla których standardowe wartości masy tysiąca ziaren i szybkości kiełkowania są już wstępnie wypełnione. Można również ręcznie wprowadzić wszystkie wartości dla konkretnych nasion, które są zwykle przedstawione na worku z nasionami.

Zobacz także: Autonomiczny robot do usuwania chwastów w buraku cukrowym

Możliwe jest również wprowadzenie wartości przewidywanych strat i wpływu na kiełkowanie z powodu czynników takich jak pogoda, warunki na polu i szkodniki. Na koniec należy wprowadzić wielkość pola w hektarach. Po wprowadzeniu wszystkich danych otrzymujemy obliczoną dawkę nasion. W kalkulatorze można również przełączać się między systemem metrycznym i imperialnym, w zależności od lokalizacji na świecie.

Kalkulator dostępny bez rejestracji i logowania! Zobacz więcej na profitechnika.pl

image

Jak działa LaserWeeder? Zwalczanie chwastów laserem

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 15:13