StoryEditor

Yanmar- nowy gracz na rynku robotów autonomicznych

Do tej pory Yanmar znany był z mini ciągników, koparek oraz silników spalinowych. Japoński producent doczekał się swojego rolniczego robota tym samym depcząc po piętach czołowym producentom z tej dziedziny maszyn.
10.02.2024., 09:00h

Gąsiennicowy pomocnik

Gąsiennicowy robot autonomiczny Yanmar to napędzana elektrycznie maszyna służąca do mechanicznej walki z chwastami. Japoński robot nosi nazwę e-X1 i jest wynikiem prac Yanmar Ag, spółki zależnej Yanmar Holdings.

Co o nim wiemy?

Niestety jak to w przypadku aż takich nowości producent jest oszczędny w słowa. Na ten moment udało się ustalić, że e-X1 wyposażono w przedni oraz tylni podnośnik, który jest w stanie współpracować z różnymi narzędziami. Możemy jedynie się domyślać że chodzi o pielniki, kultywatory, kosiarki itp.

Zobacz także: Bobcat - projekt autonomicznej ładowarki elektrycznej Łotr X (RogueX)

Gumowe gąsienice, które wyglądają, jakby zostały pożyczone z minikoparki Yanmar mają ponoć zwiększać stabilność na zboczach i nierównym terenie. Maszyna nie posiada fotela kierowcy i jest sterowana zdalnie, a Yanmar twierdzi, że rozważa opracowanie autonomicznego trybu jazdy.

Reszta specyfikacji jest na razie tajemnicą. Jedyne, co japońska firma jest gotowa teraz dodać, to to, że e-X1 zostanie w tym roku poddany dalszym testom.

Patrząc na to, że realny, mniej bądź bardziej prototypowy model już istnieje oficjalna premiera jak i produkcja to tylko kwestia czasu. Bacznie przyglądamy się kolejnym krokom producenta.

Źródło i zdjęcie: profitechnika.pl

Bartłomiej Dróżdż
Autor Artykułu:Bartłomiej Dróżdż
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 20:03