StoryEditor

Interaktywne wsparcie od Case IH

Firma Case IH wprowadza wsparcie serwisowe na wyższy poziom. Wraz z koncernem Microsoft producent maszyn oferuje interaktywne gogle ułatwiające rozwiązywanie problemów technicznych.
03.09.2018., 10:09h
Obecnie kombajn zbożowy czy ciągnik rolniczy to skomplikowane maszyny naszpikowane niezliczonymi nowinkami technicznymi. Jednak nawet super sprzęt może ulec awarii. Najczęściej są to drobne usterki, które można szybko usunąć i kontynuować pracę.

Każdy jednak wie, że w czasie sprzyjającej pogody liczy każda minuta. Dlatego by nie narażać się na przestoje i oczekiwanie za przyjazdem serwisu można skorzystać z gogli HoloLens, które oferuje Case IH przy współpracy z Microsoftem.

Jak to działa? Zestaw słuchawkowy HoloLens wyposażony jest w kompletny komputer z zainstalowaną i zaadaptowaną wersją systemu Windows 10. Wykorzystywane są tu trzy procesory: pierwszy to główny procesor CPU (Central Processing Unit), drugi to procesor grafiki, zaś trzeci zarządza pozycjonowaniem przestrzennym hologramów, rozpoznając świat wokół zestawu słuchawkowego HoloLens. Kamery na podczerwień wspomagają pracę urządzenia w warunkach słabego oświetlenia, podczas gdy głośniki przestrzenne odtwarzają dźwięk w promieniu 360°. Dostępne są również polecenia głosowe obsługiwane przez asystenta cyfrowego Cortana firmy Microsoft.

Dzięki goglom możemy nie ruszając się z pola otrzymać wsparcie techniczne od najlepszych specjalistów, którzy często znajdują się steki kilometrów od naszej maszyny. Dzięki połączeniu z Internetem można prowadzić rozmowę z serwisantem przez Skype i wraz z jego pomocą sprawdzić newralgiczne punkty maszyny. Zakładając gogle użytkownikowi wyświetla się hologram rozmówcy, a to nie wszystko. Serwisant może podesłać nam rysunek techniczny czy zdjęcie objaśniające schemat budowy danego podzespołu i wskazać ulokowanie czujników i innych detali. Takie rozwiązanie pozwala szybko zdiagnozować usterkę nim na polu pojawi się wsparcie, a jeśli jest konieczna wizyta mechanika, to będzie on już wiedział jakie ewentualnie części będą potrzebne do przywrócenia sprawności maszyny. To sprawia, że czas postoju sprzętu jest zdecydowanie krótszy.

Kolejną zaletą urządzenia jest możliwość prowadzenia zdalnych szkoleń dla właścicieli czerwonych maszyn. Osoba nosząca zestaw słuchawkowy może być zdalnie połączona z wieloma innymi rozmówcami i może prowadzić kurs na żywo bez konieczności ruszanie się z domu.

Gogle HoloLens ważą niespełna 600 gramów
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 18:46