StoryEditor

Co do ogrodu w 2024 r.? Jak wykorzystać mało miejsca w ogrodzie?

Trudno chyba znaleźć ogród i taras bez roślin w pojemnikach. O czym warto przypomnieć, by były jeszcze piękniejsze? Co jest modne w tym sezonie?
Katarzyna Wójcik
19.05.2024., 07:53h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Plusy i minusy uprawy w pojemnikach
  • Modne w tym sezonie
  • Topowa piątka 2024
  • Na słońce, czy do cienia?

Plusy i minusy uprawy w pojemnikach

Dlaczego warto uprawiać w pojemnikach, mając nawet wielki ogród? Po pierwsze, cieszymy się roślinami także na wybrukowanej, czy wyłożonej innymi materiałami nawierzchni. Donicę w razie potrzeby można przemieszczać. Łatwiej niż w ogrodzie można zapewnić roślinom optymalne podłoże. Upraw w pojemnikach nie zniszczą krety czy nornice. Podłoże w donicach nagrzewa się szybciej, umożliwiając wcześniejsze sadzenie roślin czy siew. W przypadku nadejścia majowych przymrozków, okrycie np. agrowłókniną stosunkowo małej powierzchni nie nastręcza trudności. Delikatnym roślinom balkonowo-tarasowym nie grozi zalanie podczas ulewy, jeśli zapewnimy na dnie donicy z odpływem drenaż z keramzytu, drobnego kruszywa mineralnego lub potłuczonych, starych donic ceramicznych. Także liście i kwiaty posadzonych roślin mogą być chronione przed deszczem dzięki zadaszeniu tarasu.

Pamiętajmy też o utrudnieniach. Uprawa w pojemnikach wymaga częstszego i regularnego podlewania i nawożenia. To ostatnie zapobiega przerwom w kwitnieniu roślin ozdobnych. Można stosować uniwersalne nawozy płynne do roślin kwitnących lub nawozy przezna...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Katarzyna WójcikKatarzyna Wójcik
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 20:12