StoryEditor

Rozród: nowy sojusz w inseminacji we wschodnich Niemczech

Reorganizacja struktury stacji unasieniania we wschodnich Niemczech ma dostosować je do warunków rynkowych i interesów klientów. W ramach fuzji powstał  BuS Malchin GmbH & Co.KG.
21.07.2023., 13:07h

Prowadzone przez niemieckich rolników stowarzyszenia hodowli świń Hybridschweinezuchtverband Nord/Ost e.V. i Schweinezuchtverband BW e.V./German Genetic postanowiły wspólnie wkroczyć w przyszłość. W pierwszej kolejności stacja inseminacyjna Malchin, która jest własnością Hybridschweinezuchtverband Nord/Ost e.V., została włączona do stowarzyszenia BuS i będzie działać w przyszłości jako BuS Malchin GmbH & Co.KG.

Ta nowa fuzja umożliwia reorganizację struktury inseminacji we wschodnich Niemczech i dostosowanie jej do warunków rynkowych w interesie klientów. Dr Wesoly, dyrektor zarządzający Schweinezuchtverband e.V./German Genetic mówi, że konsolidacja stacji knurów w Niemczech i połączenie byłych konkurentów jest ważnym, ale także koniecznym krokiem, aby móc nadal oferować klientom w Niemczech wysokiej jakości i szeroką gamę nasienia knurów.

- Jestem bardzo zadowolony, że rozmowy z ostatnich tygodni i miesięcy doprowadziły do tego, że Besamungsunion Schwein może rozszerzyć swoją ofertę na rynku wschodnioniemieckim - mówił dr Wesoły. 

Przyszłe trzy stacje BuS w Niemczech Wschodnich zostaną zredukowane do dwóch do końca 2023 roku.

Robert Langas, poprzedni dyrektor zarządzający w Malchin, od 1 lipca 2023 r. zajmuje się innymi obszarami działalności poza rolnictwem. Połączenie BuS sprawia, że jest bardzo zadowolony z przyszłości stacji, swoich pracowników i klientów. Langas jest pewien, że jego stacja zostanie przekazana w dobre i wysoce profesjonalne ręce. Pani Deutsch, jako Kierownik regionalny w BuS, przejmie opiekę nad klientami. Obaj prezesi związków hodowców, Hans-Benno Wichert i Torsten Roder, są zgodni co do przyszłej współpracy. Ich zdaniem jest to konieczny, ale także ważny krok, aby zapewnić hodowcom loch solidny serwis i obsługę i wiarygodną logistykę w przyszłości.

 

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 17:37