StoryEditor

Zbiorniki do przechowywania gnojowicy od A do Z

Z magazynowaniem gnojowicy w gospodarstwach utrzymujących świnie wiąże się wiele zagrożeń. Dlatego też rynek reaguje kompleksową ofertą dotyczącą zbiorników na gnojowicę.
28.03.2022., 13:03h

Obecna na naszym rynku od wielu lat firma Thye Lokenberg wprowadza kompleksową usługę sprzedaży, dostawy, montażu prefabrykowanych elementów żelbetowych, wykorzystywanych do budowy zbiorników na gnojowicę oraz ich zadaszeniem i z niezbędną techniką. Firma zaprezentowała swoją ofertę szeroko w lutym, podczas tegorocznej edycji Targów Ferma Świń w Bydgoszczy.

Ściany tych zbiorników, jak informuje producent, wykonane są z betonu C35/45 i występują w wysokościach 4, 5, 6 lub 8 m. W tym systemie firma realizuje zbiorniki o pojemności od 354 m³ do 10 tys. m³. Wykonuje kompleksowo inwestycje, tzn. od płyty dennej aż po dach. Technika wykonania zbiornika na gnojowicę dobierana jest indywidualnie w zależności od jego wielkości i wysokości. Należą do niej: mieszadło z prowadnicą i podestem do obsługiwania, system napełniania i opróżniania zbiornika oraz przepompownia z podłączeniem.

Koszty realizacji zaczynają się od około 155 tys. zł (netto) za najmniejszy zbiornik (354 m³) bez dodatków (dachu i techniki).

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.thye-lokenberg.pl.

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 01:30