StoryEditor

Pneumatyczna stymulacja loch

Automatyzacja postępuje na każdym polu, również w hodowli świń. Firma Aco Funki wprowadza na rynek urządzenie do automatycznej stymulacji loch przed i w trakcie inseminacji. 
21.03.2022., 09:03h

Częstym widokiem w poniedziałki i wtorki na fermach jest sztab ludzi stymulujących lochy podczas krycia. Co zrobić, kiedy brakuje pracowników? Aco Funki wprowadza na rynek Stimulus – automatyczny stymulator loch przy inseminacji. Urządzenie pracuje w dwóch programach. Pierwszy, który startuje po uruchomieniu Stimulusa, stymuluje lochy, delikatnie uciskając grzbiet i okolice polędwicy. Trwa on około 60 sekund. Po jego zakończeniu automatycznie włącza się program drugi, który subtelnie masuje i uciska pachwinę oraz okolice słabizny.
Ruchy urządzenia są wywoływane ciśnieniem powietrza pochodzącego z kompresora. Przy wykorzystaniu Stimulusa przy inseminacji wystarczy, zdaniem producenta, tylko jeden pracownik, który wprowadza katetery i podwiesza je do uchwytu na stymulatorze.

 

Sprężone powietrze dochodzi do urządzenia z kompresora przez spiralny przewód. Ładowanie jest proste, dzięki ładowarce wymagającej napięcia 220 V. Urządzenie kosztuje 950 euro.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.acofunki.com.

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 20:47