StoryEditor

Uwaga rolnicy – w ten weekend będzie padać śnieg! Kto nie zdążył zebrać buraków i kukurydzy?

Wiemy, że nie wszędzie jeszcze rolnicy zebrali kukurydze, czy zakończyli wykopki ziemniaków i buraków. Pogoda może jednak pokrzyżować plany. IMGW ostrzega – w ten weekend przewidywane są opady śniegu!
17.11.2023., 11:45h

Uwaga nowe ostrzeżenia meteorologiczne – intensywne opady śniegu”. Taki komunikat wydało dzisiaj IMGW. W których województwach spadnie w ten weekend śnieg?

Prognoza pogody woj. zachodniopomorskie i pomorskie

W piątek przewidywane są miejscowe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wynosić będzie od 3°C do 6°C.

W Sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami ponownie opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, ale lokalnie na wschodzie śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 5°C.

W niedzielę zachmurzenie znacznie się zwiększy, a na wschodzie i centrum regionu zapowiadane są opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie do 10°C na zachodzie, nad morzem 4-5°C.

Prognoza pogody woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie

W piątek głównie w godzinach popołudniowych zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C.

W sobotę zachmurzenie się zwiększy. Na zachodzie, w centrum i na południu mogą pojawić się zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od –1°C do 2°C.

W niedzielę pojawią się okresowe opady śniegu, a temperatura maksymalna wynosić będzie od 0°C do 3°C.

Prognoza pogody woj. wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie

W piątek możliwy jest deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C.

W sobotę pojawią się okresowe opady deszczu ze śniegiem oraz mokry śnieg. Temperatura maksymalna od 0°C na północy do 5°C na południu.

W niedzielę na wschodzie zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C na wschodzie do 10°C na zachodzie.

Prognoza pogody woj. mazowieckie, łódzkie i lubelskie

W piątek w ciągu dnia pojawią się opady deszczu, które przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Na północy i wschodzie regionu, jak podaje IMGW możliwy przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm.

- Wieczorem na północnym wschodzie opady śniegu mogą być o natężeniu umiarkowanym i będą ograniczać widzialność do 300 m. Miejscami ślisko! – ostrzega IMGW.

W sobotę miejscami opady śniegu, a na zachodzie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C.

W niedzielę zwiększy się zachmurzenie oraz zapowiadane są okresowe opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Prognoza pogody woj. dolnośląskie, opolskie i śląskie

W piątek okresowe opady deszczu, a w rejonach podgórskich przewidziany jest także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 4°C.

- W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 3-5 cm. Temperatura od –6°C do–3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne- podaje IMGW.

W sobotę pokrywa śnieżna nawet do 5 cm. A w szczytowych partiach Sudetów nawet do około 10 cm.

W niedzielę jedynie na wschodzie regionu opady śniegu, które z czasem przejdą w deszcz ze śniegiem i sam deszcz.

Prognoza pogody woj. małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie

W piątek zapowiadane są opady deszczu, które przede wszystkim w regionach podgórskich przechodzić mają w godzinach popołudniowych w deszcz ze śniegiem, a wieczorem również w śnieg.

W sobotę czeka nas w tym regionie całkowite zachmurzenie, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Pokrywa śnieżna może wynosić nawet 8 cm.

W niedzielę zachmurzenie od całkowitego do dużego ponownie spodziewane są opady śniegu, które przechodzić będą w deszcz ze śniegiem, a następnie w sam deszcz. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 4°C.

 

na podst. IMGW

Fot: Drożdż

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 01:27