StoryEditor

Rehabilitacja lecznicza w CRR, czy NFZ?

Napisał do nas rolnik, który już raz został skierowany na rehabilitację leczniczą do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS. Niestety nie odzyskał pełnej sprawności. Jakie są kolejne kroki? Czy można ponownie starać się o skierowanie na rehabilitację? Co z leczeniem uzdrowiskowym z NFZ?
a spec. KRUS EWA JAWORSKA-SPICAK
06.12.2023., 08:00h

Rehabilitacja lecznicza w CRR, czy NFZ?

Pytanie czytelnika: Jestem rolnikiem. Mam 42 lata. Oddział regionalny KRUS przyznał mi na dwa lata rentę rolniczą okresową. Zostałem też w tym roku skierowany na rehabilitację leczniczą do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS. W wyniku przeprowadzonej rehabilitacji nadal nie odzyskałem pełnej sprawności do wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym. Chciałbym jeszcze raz zostać skierowany na rehabilitację. Ile muszę czekać, aby ponownie dostać skierowanie do CRR KRUS? Czy skorzystanie z rehabilitacji leczniczej KRUS pozbawia mnie prawa do ubiegania się o leczenie uzdrowiskowe z NFZ?

Zobacz także: Ważne zmiany! Wdowia renta i dodatkowa waloryzacja emerytur

Jak często można korzystać z rehabilitacji? 

Pozostało 55% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
a spec. KRUS EWA JAWORSKA-SPICAKa spec. KRUS EWA JAWORSKA-SPICAK
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 23:29