StoryEditor

Młodzi mechanicy maszyn rolniczych na start!

Ruszają XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Zapisy dla dwuosobowych zespołów, także w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, rozpoczęły się 16 stycznia 2024 r., a finały odbędą się w dniach 4-7 kwietnia podczas Poznań Motor Show. Co tym razem przygotowują ich organizatorzy?
17.01.2024., 06:00h

Mistrzostwa pomagają młodym mechanikom podnieść kwalifikacje

– XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to sporo nowości i niespodzianek. Nie możemy na razie zdradzić wszystkich szczegółów, ale gwarantujemy, że będzie ciekawie. Przygotowujemy szereg nowych aktywności, które pozwolą uczestnikom podnieść kwalifikacje, poznać możliwości rozwoju w motoryzacji, a być może wybrać kierunek, w którym chcą się specjalizować – zapowiada Adrian Dekowski, prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to projekt edukacyjny gromadzący licznych partnerów i ekspertów, bez których wydarzenie nie mogłoby by się odbyć na tak wielką skalę. To firmy m.in. z branży motoryzacyjnej, edukacyjnej czy IT, które dbają o edukację uczestników Mistrzostw dostarczając materiały szkoleniowe i przygotowując konkurencje praktyczne.

image
FOTO: Beba

Znani i ważni partnerzy Mistrzostw Młodych Mechaników

Partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest Orlen Oil, który rozwija wiedzę młodych i zawodowych mechaników w zakresie środków smarowych stosowanych w motoryzacji. Ambasadorzy marki - Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartosz Zmarzlik, Miko Marczyk i Kajetan Kajetanowicz – kibicują uczestnikom Mistrzostw, przygotowują dla nich konkurencje praktyczne i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dzięki ogromnemu wsparciu partnerów z roku na rok Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przyciągają coraz szersze grono uczestników. Konkurencje praktyczne i materiały edukacyjne przygotowują m.in. ZF Aftermarket z markami TRW, Sachs, Lemförder, Wabco, a także VARTA, FILTRON, AC z marką STAG Autogas Systems, sieci warsztatów samochodowych Eurowarsztat i Nexdrive, Autos, John Deere, Yamaha, TEXA, ARP E-Vehicles z marką autobusów elektrycznych i wodorowych Pilea, Axalta z marka Standox, Anest Iwata, Mirka, Integra Software, EVB, Overcome, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, PIRE, CS-II, The Wrap Center, Flex oraz partner technologiczny Synerise.

image
FOTO:

Kategorie Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie wyjątkowa pod względem kategorii, w których zostaną rozegrane finały. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród 9. kategorii, wśród których dwie to tegoroczna nowość:

●            Młody Instalator LPG

●            Młody Detailer

Pozostałe są już znane z wcześniejszych edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

●            Młody Mechanik

●            Mechanik Zawodowy

●            Elektromobilni

●            Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

●            Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych

●            Młody Mechanik Motocyklowy

●            Młody Lakiernik

image
FOTO: Beba

Harmonogram XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Zapisy:16 stycznia 2024 r.

Półfinały online: 8 marca 2024 r.

Finały: 4-7 kwietnia 2024 r. - Poznań Motor Show

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika akademiamlodegomechanika.pl

image
FOTO: Beba

Akcje specjalne 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to także akcje specjalne, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale także na zdobycie tzw. „zielonej karty” – udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

Akcje specjalne to szansa, zwłaszcza dla młodych mechaników, na edukację z różnych obszarów motoryzacji i wiedza często wykraczająca poza szkolne programy. Firma John Deere, partner w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych również przygotował taką możliwość w ramach akcji Zielona Karta John Deere.

Akademia Młodego Mechanika

Akademia Młodego Mechanika to nieodłączny element Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez partnerów Mistrzostw uczestnicy przygotowują się do finałowej rozgrywki. W ciągu całego roku Akademia organizuje zajęcia, warsztaty i wydarzenia, w trakcie których młodzi ludzie zdobywają wiedzę praktyczną. Cykliczne spotkania i prezentacje pozwalają uczestnikom odkryć, jakie możliwości stwarza współczesna mechanika.

W ciągu minionego roku Akademia Młodego Mechanika wraz z jej Ambasadorem Grzegorzem Dudą i partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odwiedziła szkoły m.in. w Białymstoku i Lublinie. Organizatorzy Mistrzostw zainaugurowali także nowy projekt – Akademia Młodego Mechanika On Tour - który rozpoczął się spotkaniem szkoleniowym w siedzibie Warsztatu Samochodowego Momot w Zawadzie koło Zamościa, z udziałem firm CS-II Europe, The Wrap Center, Anest Iwata Polska i FLEX Detailing.

W dłuższą trasę po Polsce w ramach promocji XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Akademia wyruszy 25 lutego z Garażu Dudy w Ryglicach i zakończy 1 marca w Gdańsku. Spotkania odbędą się w szkołach, warsztatach samochodowych oraz u ambasadorów i partnerów mistrzostw. Podczas trasy odwiedzimy także Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie podczas Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się finał Mistrzostw.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem podobni ejak w ubiegłych latach objęły top agrar Polska i Profi.

 

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. kwiecień 2024 14:28