StoryEditor

200 zł za mokrą kukurydzę, pieniądze za faktury od firm, które ogłosiły upadłość i nowy termin Locha Plus

Podczas dzisiejszej konferencji minister rolnictwa Robert Telus, poinformował m.in. o zmianach w pomocy suszowej, ale również o przedłużeniu terminu składania wniosków na program locha plus, a także o pomocy dla rolników, którym firmy nie wypłaciły pieniędzy przez ogłoszenie upadłości. Na jakie wsparcie mogą liczyć rolnicy?
22.08.2023., 14:08h
— Dzisiaj obyła się Rada Ministrów, która przyjęła rozporządzenie z kilkoma dobrymi informacjami dla rolników — zaczął minister rolnictwa Robert Telus.

Zalegające pieniądze za kukurydzę - wypłacimy!

Po drugie pomoc dla rolników, którym firmy nie wypłaciły pieniędzy za kukurydzę.— Firmy, które ogłosiły upadłość i restrukturyzację i nie wypłaciły rolnikom środków, tym zajmował się minister Romanowski, to ze skarbu państwa wypłacimy do 80% faktur — mówi minister.

200 zł za mokrą kukurydzę

Kolejna sprawa to program pomocowy dla firm, które kupiły mokrą kukurydzę. 

— Wnioski na kukurydzę 200 zł dla firm. Program pomocowy dla firm, które kupiły mokrą kukurydzę i musiały ją wysuszyć, zostaną wydłużone do 29 września. Tutaj nie mamy jeszcze zgody Unii Europejskiej na wypłacenie tych środków, ale jak tylko dostaniemy, to wypłacimy — mówi minister Telus.

Locha Plus – wydłużony

Kolejną rzeczą, którą ogłosił minister Telus to wydłużenie terminu składania wniosków na program Locha Plus. Pomoc początkowo udzielana miała być na wniosek złożony przez producenta rolnego do dnia 31 sierpnia do biura ARiMR. Termin został przesunięty na dzień 15 września 2023 roku.


Bernat Patrycja
Fot: gov.pl
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 13:10