StoryEditor

Co się dzieje z wnioskami na modernizację gospodarstw z 2018 roku? Nie uwierzysz…

W 2018 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziła 2 nabory wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Pierwszy z nich na inwestycje w tzw, obszarze D, drugi w obszarach A, B i C. Sprawdziliśmy co dzieje się z tymi wnioskami.
Ponieważ otrzymujemy od rolników coraz więcej sygnałów o tym, że w sprawie złożonych przez nich w ARiMR wniosków panuje cisza i nikt z Agencji się z nimi nie kontaktuje, postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda rozpatrywanie tych wniosków przez pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Odpowiedź, którą otrzymaliśmy z ARiMR szokuje. Nic dziwnego, że z rolnikami nie kontaktuje się nikt z ARiMR, ponieważ rozpatrywanie tych wniosków idzie bardzo wolno. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi tabelami, które pokazują liczbę złożonych wniosków, podpisanych umów i odrzuconych wniosków w poszczególnych województwach.

Modernizacja gospodarstw rolnych – obszar D. Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych - Modernizacja gospodarstw rolnych - w tym: operacje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu.

Termin składania wniosków 19.02 - 20.03.2018 r. 


Województwo

Złożone wnioski

Zawarte umowy / wydane decyzje (czynne)

Wnioski odrzucone / wycofane

Dolnośl...

Pozostało 73% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 16:49