StoryEditor

Dopłaty bezpośrednie 2020: co się zmienia?

Już 15 marca rusza kolejna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Jakie zmiany szykują się w tegorocznej kampanii?
26.02.2020., 11:02h

W tym roku po raz trzeci będziemy aplikować o dopłaty bezpośrednie za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Niech nie zwiodą was papierowe formularze, które ARiMR rozsyła rolnikom, także i w tym roku. Mają one jedynie charakter informacyjny.

Po trudnej kampanii 2018, już w ubiegłym roku aplikacja działała zupełnie przywozicie i miejmy nadzieję, że w tegorocznej kampanii nie będzie z nią również problemów. Aplikacja na tegoroczną kampanię ruszy 15 marca, tj. w pierwszym dniu przyjmowania tegorocznych wniosków. Co prawda, można się do niej zalogować przed tym dniem, ale będziemy mieli jedynie dostępne formularze z poprzednich lat. Dlatego warto trzymać nerwy na wodzy i przed 15 marca nie wypełniać wniosków, a tym bardziej nie wysyłać ich do ARiMR, bo zrobimy to na niewłaściwych formularzach.

Wypełniając wniosek po 15 marca też trzeba upewnić się, że jest on wypełniony na formularzu za 2020 rok. Dobrze więc przed wysłaniem pobrać roboczy wydruk i sprawdzić, czy wszystko się zgadza.


Oświadczenia od 1 marca

Ważna zmiana dotyczy w tym roku osób, które zamiast wniosku o dopłaty chcą złożyć papierowe oświadczenie o braku zmian...

Pozostało 84% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 17:59