StoryEditor

eWoP: nowa aplikacja ARiMR

Do aplikacji eWniosekPlus dołącza kolejne narzędzie, które ma ułatwić rolnikom składanie wniosków przez internet. O jakie wsparcie można się ubiegać za pośrednictwem nowej platformy eWoP?
01.09.2021., 14:09h

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  wprowadza nowe narzędzie, za pośrednictwem którego można będzie złożyć wniosek o płatność z PROW 2014-2020. Mowa o aplikacji eWoP, która ma ułatwić komunikację i przepływ dokumentów między rolnikami – beneficjentami, a ARiMR.

Co więcej, dzięki platformie nadesłane wnioski mają być weryfikowane szybciej – a dzięki temu teoretycznie producent uzyska wypłatę środków wcześniej.

Jakie wnioski składać?

Aplikacja eWoP ruszyła ostatniego dnia sierpnia i można za jej pośrednictwem składać wnioski o:

  • 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;

  • 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;

  • 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

  • 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

  • 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;

  • 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;

  • 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;

  • 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Co daje aplikacja?

Dzięki platformie nie tylko można będzie złożyć wnioski i odpowiednie dokumenty, ale co bardzo istotne, także skorygować ewentualne błędy.  

Portal oferuje też wyświetlenie listy zapisanych i wysłanych wniosków lub korekt oraz korespondencję z ARiMR – wszystkie wiadomości i powiadomienia pojawią się w profilu.

Dużym ułatwieniem powinno być też logowanie za pomocą tego samego loginu i hasła, którego rolnik używa w aplikacjach eWniosekPlus i IRZPlus.

Mamy nadzieję, że tak jak zapewnia Agencja, platforma będzie łatwa, czytelna i intuicyjna w użytkowaniu, a także nie powtórzy porażki startowej narzędzia eWniosekPlus. Więcej informacji o sposobie logowania, rejestracji i instrukcję znajdziecie tutaj.


al na podst. ARiMR

fot. pixabay

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 05:28