StoryEditor

Mniej pieniędzy na premie dla młodych rolników. Zmiany w budżecie PROW

Na ostatniej prostej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 ministerstwo rolnictwa proponuje zmiany w podziale środków finansowych. Dla których działań zwiększą się limity, a dla których zmniejszą?
19.06.2023., 14:06h

Do konsultacji społecznych został przekazany projekt rozporządzenia ministra rolnictwa zmieniającego rozporządzenie „w sprawie wysokości limitów środków dostępnych w poszczególnych województwach lub latach w ramach określonych działań lub poddziałań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”. 

Końcowy etap PROW

Zdaniem MRiRW realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (PROW 2014–2020) wkroczyła w końcowy etap i należy obecnie dążyć do jak najpełniejszego wykorzystania budżetu poszczególnych instrumentów wsparcia, w tym również realizacji zasady N+3 dla każdej alokacji rocznej. W związku z powyższym zaproponowano realokację środków finansowych w celu lepszego dopasowania budżetów poszczególnych instrumentów do rzeczywistych potrzeb zgłaszanych przez wnioskodawców. Jednocześnie przesunięcia środków zaproponowano do instrumentów, w których jest możliwe ich wykorzystanie, a alokacje pomniejszono biorąc pod uwagę jeszcze planowane nabory i szacowane zainteresowanie wnioskodawców. 

Mniej chętnych na inwestycje i działania PROW 

Zdaniem MRiRW w ostatnim czasie w polskim rolnictwie notu...

Pozostało 87% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 01:45