StoryEditor

Dodatkowe dopłaty do utylizacji azbestu – wkrótce nowy program

Uruchomienie dodatkowych dopłat do utylizacji azbestu, jest koniecznie. Jak zaznacza Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, spowodowane jest to nagromadzeniem dużej ilości odpadów pochodzących z wymiany dachów. Kiedy możemy spodziewać się uruchomienia programu?
15.06.2023., 11:06h
18 maja Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił o uruchomienie dodatkowych dopłat do utylizacji azbestu. Było to konieczne ze względu na nagromadzenie dużej ilości odpadów z wymiany dachów.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi odpowiedziało, że równocześnie z projektem: Wymiana pokryć dachowych z materiałów szkodliwych w ramach KPO, prowadzono rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotyczące potrzeby utylizacji, a także odbioru odpadów pochodzących z wymiany dachów. Ministerstwo wnioskowało także o zwiększenie środków finansowych na realizację tego programu.

Wkrótce nowy program dla utylizacji azbestu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej znajduje się już na etapie finalizacji pracy „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”, a także o dofinansowanie przedsięwzięć w zakresie odbioru i unieszkodliwiania azbestu od rolników, którzy skorzystali ze wsparcia.
Już wkrótce ma zostać uruchomiony odrębny program.


Bernat Patrycja
Źródło: KRIR
Fot: envato.elements
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 10:31