StoryEditor

Od dziś do wzięcia 5 tys. zł na instalacje przydomowej retencji

Dzisiaj ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Moja Woda”. Do zgarnięcia jest 5 tys. zł na instalacje przydomowej retencji. Zobacz jak skorzystać!
01.07.2020., 12:07h

Dzisiaj, 1 lipca, ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Moja Woda”. Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać do 5 tys. złotych, ale nie więcej niż 80% kosztów, które poniesie po 1 czerwca 2020 roku. Inwestycja warta 100 mln zł realizowana przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy.


Na co dofinansowanie?

Wsparciem finansowym objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dzięki temu wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. Ponadto pieniądze będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania bądź innego sposobu wykorzystania zatrzymanej wody.

Program będzie realizowany w latach 2020-2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 roku, a wydatkowanie środków do końca 2024 roku.

Więcej szczegółów nt. wsparcia można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 06:34