StoryEditor

Pomoc suszowa 2019: Sejm znalazł 400 mln zł, ARiMR wypłaci ostatnią transzę

Sejm znalazł brakujące 400 milionów złotych na pomoc dla rolników poszkodowanych przez zeszłoroczną suszę. Zdaniem ministerstwa rolnictwa oznacza to zakończenie wypłat wszystkich pieniędzy obiecanych rolnikom.
24.06.2020., 10:06h
Tym razem pieniądze będą pochodzić z dwóch rezerw celowych zaplanowanych w ustawie budżetowej na rok 2020. Z pozycji 49 (utrzymanie rezultatów niektórych projektów przy udziale środków z Unii Europejskiej oraz z pozycji 56 ( rezerwa na zmiany systemowe oraz zmiany organizacyjne w tym nowe zadania). Łącznie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzyma kwotę 400 mln zł. 

– Powyższe środki po uzyskaniu pozytywnej opinii komisji finansów publicznych będą przekazane na realizację przez ARiMR w 2020 r. pomocy finansowej dla ofiar suszy – mówił w Sejmie wiceminister finansów Sebastian Skuza, który jedocześnie zapewnił, że przeznaczenie tych funduszy na wypłaty suszowe nie spowoduje problemów w realizacji zadań na które zostały wcześniej zaplanowane.

Komisja Finansów Publicznych bez głosów przeciwnych zaaprobowała wniosek ministra rolnictwa o zmianę przeznaczenia rezerw celowych.

– Proponowane zmiany planu finansowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczą zabezpieczenia środków na wypłatę pozostałych roszczeń rolników ze względu na poniesione straty w 2019 r. z powodu suszy. To jest kwota 400 mln zł....
Pozostało 51% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 21:36