StoryEditor

PROW - Ministerstwo szykuje ułatwienia w składaniu wniosków

Ministerstwo rolnictwa szykuje ułatwienia w ubieganiu się o pomoc w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Planuje się wprowadzenie możliwości  składania wniosków o płatność przy użyciu elektronicznego formularza.
06.05.2021., 14:05h

Ministerstwo rolnictwa skierowało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia „w sprawie formularza wniosku o płatność w ramach niektórych działań i poddziałań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”. Rząd proponuje w nim, aby w określonych działaniach i poddziałaniach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wniosek o płatność mógł być składany za pomocą formularza udostępnionego na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rozporządzenie określa również szczegółowe wymagania, jakie powinien spełniać ten formularz, oraz warunki i trybu składania wniosków za pomocą takiego formularza, w tym formatu, w jakim będą dołączane do wniosku kopie dokumentów w postaci elektronicznej.


Lista działań PROW

W projekcie rozporządzenia proponuje się, aby możliwość złożenia wniosku o płatność przy użyciu elektronicznego formularza mieli beneficjenci następujących programów:

  • wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;
  • wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;
  • wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których ce...
Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 11:38