StoryEditor

Czy w czerwcu 2024 roku wypada niedziela handlowa?

Niedziel handlowych jest jedynie siedem w całym roku. Czy czerwiec to ten miesiąc, w którym będą otwarte sklepy w ostatni dzień tygodnia? Dowiedz się, czy znajdziesz sposobność do zrobienia zakupów w czerwcową niedzielę!
08.06.2024., 13:30h

Spis treści:

Niedziele handlowe – wyjątki

Czy w czerwcu wypada niedziela handlowa?

Lista niedziel handlowych w 2024 roku

Ograniczenia w handlu w ostatni dzień tygodnia obowiązują od kilku już lat. Być może zakaz ten się zmieni – być może rząd znowelizuje ustawę o zakazie handlu w niedziele?

Niedziele handlowe – wyjątki

We wszystkie niedziele, zarówno handlowe, jak i niehandlowe mogą działać m.in. sklepy, w których ich właściciele sami obsługują swoich klientów i stoją za ladą, placówki handlowe na stacjach paliw, saloniki prasowe i kioski, kwiaciarnie, apteki i punkty apteczne, sklepy z pamiątkami lub dewocjonaliami, cukiernie i lodziarnie, piekarnie, sklepy na dworcach kolejowych i autobusowych.

Czy w czerwcu wypada niedziela handlowa?

Najbliższa niedziela handlowa przypada 30 czerwca właśnie. W ten dzień będzie możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia. Chodzi o ostatni weekend miesiąca.

image
Niedziele handlowe
FOTO: Envato Elements

Lista niedziel handlowych w 2024 roku:

  • niedziela handlowa 28 stycznia 2024,
  • niedziela handlowa 24 marca 2024,
  • niedziela handlowa 28 kwietnia 2024,
  • niedziela handlowa 30 czerwca 2024,
  • niedziela handlowa 25 sierpnia 2024,
  • niedziela handlowa 15 grudnia 2024,
  • niedziela handlowa 22 grudnia 2024.

Zobacz także: Oto świadczenie dla 55-latków. Kto może się o nie ubiegać?

Pozostałe niedziele w roku 2024 będą dniami wolnymi od handlu. Państwowa Inspekcja Pracy regularnie przeprowadza kontrole sprawdzające, czy sklepy przestrzegają zakazu handlu w niedzielę. Sklepy są zwykle otwarte w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia (z wyłączeniem niedzieli przypadającej na dzień 24 grudnia), w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy i w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. 

Fot. envato elements

Angelika Drygas
Autor Artykułu:Angelika Drygas
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 11:16