Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Bielmlek wystawiony na sprzedaż po raz czwarty – tym razem o wiele taniej

Obrazek

Syndyk masy upadłości SM Bielmlek w Bielsku Podlaskim podejmuje próby sprzedaży majątku od listopada ubiegłego roku – bezskutecznie. Cena wywoławcza została mocno obniżona. Ile teraz jest warty Bielmlek i czy w końcu ktoś go kupi?

Dorota Kolasińska18 maja 2022, 18:03

SM Bielmlek czeka na chętnych do zakupu. Syndyk ogłaszał już trzy licytacje, w których majątek wyceniano na 140 mln zł. Niestety nadal majątek czeka na nowego właściciela, podobnie jak Rada Wierzycieli na swoje zaległości. Zadłużenie Bielmleku jest wyższe niż wartość obiektu wraz z ruchomościami. W ubiegłym roku dług szacowano na 250 mln zł.  

Na stronie internetowej syndyka SM Bielmlek, Józefa Glińskiego po raz czwarty wystawiono SM Biemlek na sprzedaż w formie pisemnego przetargu. Cena wywoławcza to 87.659.400,00 zł. Nadal w skład wchodzi działka o powierzchni prawie 8 ha plus budynki na terenie oraz znaki towarowe i maszyny. Ponadto za pożar, który miał miejsce we wrześniu nowy właściciel otrzyma odszkodowanie.

- Pisemne oferty zakupu, zgodne z regulaminem przetargu,  należy składać  do dnia 3 czerwca 2022r.  do godziny 14.00, w  Kancelarii  Notariusz  Małgorzaty Karwowskiej w Białymstoku przy ul.  dr Ireny Białówny  7 lok. – podaje syndyk, a z kolei regulamin przetargu, opis przedsiębiorstwa, operaty szacunkowe: nieruchomości, ruchomości,  ZCP,  WNiP, spis inwentarza znajdziemy na stronie https://www.syndyk-biuro.pl/

Na temat sytuacji byłych dostawców mleka do spółdzielni oraz samego majątku pisaliśmy wielokrotnie. Więc na ten temat znajdziesz TUTAJ. 

Oprac. dkol na podst. syndyk-biuro.pl

Fot. syndyk-biuro.pl



Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)