StoryEditor

Mlekovita dostarczy masło i OMP na rezerwy strategiczne w ramach interwencji

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych podpisała umowę ze spółdzielnią mleczarską Mlekovita na dostawę produktów żywnościowych w ramach rezerw strategicznych. RARS może podjąć współpracę z kilkoma mleczarniami jednocześnie. 
26.09.2023., 14:09h

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych we wrześniu br. RARS rozpoczęła rozeznanie rynku (poprzedzające wysłanie zaproszeń do składania ofert) wśród przedsiębiorców – producentów masła i mleka odtłuszczonego w proszku, dotyczące współpracy w zakresie sprzedaży oraz świadczenia usługi przechowywania rezerwy strategicznej masła oraz mleka w proszku. Wymagania jakościowe wyrobów określone są zgodnie z obowiązującymi przepisami.


CZYTAJ WIĘCEJ: Skup masła i mleka w proszku na rezerwy strategiczne. Rusza przetarg. Jakie zasady?

Mlekovita podpisała umowę z RARS, nie podano jednak szczegółów dotyczących ilości dostarczonych produktów, gdyż są to informacje niejawne a szkoda, bo nadal nie będzie można ocenić wpływu zdjęcia produktów z rynku na ceny mleka.

Rezerwy państwowe

- Cieszę się, że to w oparciu o polskich producentów tworzymy i uzupełniamy stany rezerw strategicznych. Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego to jeden z priorytetów Rządu RP - podobnie jak wspieranie polskiego rolnictwa i polskich producentów. Współpraca w tym zakresie z tak uznanymi międzynarodowo markami jak m.in. Mlekovita, to znak, że polscy producenci rolni, cała branża hodowlana i mleczarska, dostarczają wysokiej jakości produkty, mogące stanowić fundament stanu rezerw państwa – podkreślił prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co z interwencją na rynku mleka? Odpowiedź Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Mlekovita z roku na rok rośnie w siłę, wchłaniając mniejsze podmioty na rynku, obecnie pod swoimi skrzydłami ma ich już 24. SM Mlekovita odbiera mleko od 15 tys. dostawców, przerabia dziennie 8 mln litrów.

Grupa Mlekovita po raz kolejny stanęła na najwyższym podium w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, organizowanym co roku przez Polską Izbę Mleka. Ranking ma na celu wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych.

 dkol na podst. RARS/SM Mlekovita

Fot. RARS

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 20:06