Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

Dlaczego pszenica, rzepak i słonecznik nie drożeją? Rolniczy temat odc. 22. Wydanie extra - Agro Show 2022

Dynamiczne zmiany na rynkach rolnych budzą niepokój rolników, którzy zastanawiają się jaką strategię sprzedaży swoich zbiorów przyjąć. Dlaczego pszenica w kraju - mimo wzrostów na rynkach światowych - nie chce zdrożeć? Dlaczego rzepak nadal dołuje i o 3000 zł za tonę można zapomnieć? Co się dzieje ze skupem słonecznika? Oto zagadnienia najnowszego wydania Extra programu Rolniczy temat.

Bartłomiej Czekała26 września 2022, 22:07
Jeszcze do niedawna eksperci zalecali dzielić swojej zbiory na 4 części i sprzedawać je co kwartał (żniwa, późna jesień, zima/wiosna i przednówek żniw). W ten sposób łatwiej było złapać średnią cenę za zboża czy rzepak. Dziś raczej usłyszeć można zachęty do tego by swoje zbiory w magazynach podzielić na 12 części i sprzedawać systematycznie co miesiąc by jak najmniej stracić.

Podczas targów Agro Show 2022 w Bednarach na scenie zlokalizowanej na stoisku top agrar Polska nagraliśmy specjalny odcinek programu "Rolniczy temat". Tym razem moim gościem  był ponownie dr Juliusz Urban - ekspert rynkowy top agrar Polska, który skomentował aktualną sytuację na rynku zbóż i roślin oleistych. Padły najnowsze ceny skupu i prognozy na najbliższy czas.

Zachęcam do oglądania!

Najnowsze ceny rynkowe zawsze na www.topagrar.pl/notowania

Najnowsze komentarze rynkowe zawsze na www.topagrar.pl/newsletter-rynkowy


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)